top of page
Screening.jpg

Postcovidová léčba

péče o pacienty po prodělaném onemocnění Covid-19

Proč se nechat po onemocnění Covid-19 vyšetřit? 

Kontrolní studie pacientů, kteří prodělali Covid-19, přesvědčivě ukazují, že toto onemocnění je často charakterizováno vážnými dlouhodobými následky, které se mohou projevit během několika týdnů až měsíců po ukončení akutní fáze onemocnění.

Mezi příznaky patří nejen ztráta čichu, ale také neustálá únava, závratě a ztráta paměti, dušnost, bolesti na hrudi, bolesti kloubů, aktivace autoimunitních procesů, zhoršené trávení a dokonce i vypadávání vlasů. Tento stav,  který se často ne zcela správně označuje „chronický Covid“, se podle některých výzkumů vyskytuje až u 50% pacientů, a to i u těch, kteří onemocnění prodělali v klinicky mírné formě.

Na naší klinice si uvědomujeme, jak důležitý je pocit plného zdraví a výkonnosti pro naplnění životních i pracovních cílů. Sestavili jsme proto komplexní diagnostický, nutriční a rehabilitační program pro pacienty, kteří onemocnění SARS-COV-2 prodělali, a z jakéhokoliv důvodu se i po více než 2 týdnech od ústupu projevů aktivní nemoci necítí dobře.

Pro  koho je program určen a co zahrnuje?

Program postcovidové léčby je určen všem osobám, které v minulosti prodělali onemocnění Covid-19 a pociťují přetrvávající příznaky jako je ztráta čichu, únava, dušnost, bolesti na hrudi, bolesti kloubů či další specifické projevy tohoto onemocnění. Vyšetření pomůže odhalit případné další následky nemoci a zároveň umožní nastavit vhodnou léčbu vedoucí k odstranění přetrvávajících zdravotních potíží, které mohou v některých případech vést k dlouhodobému poškození zdraví.

Nabídka léčebného plánu

11.500 Kč

Pociťujete přetrvávající příznaky onemocnění nebo se chcete ujistit, zda je Váš zdravotní stav po prodělání nemoci Covid-19 opravdu v pořádku? Program postcovidové léčby je zaměřen na kontrolu zdravotního stavu po prodělaném onemocnění Covid-19 a odstranění přetrvávajících příznaků.

péče o pacienty po prodělaném onemocnění Covid-19

- komplexní vstupní vyšetření

- komplexní pneumologické vyšetření

- sonografie hrudníku

- spirometrie

- analýza dýchacích svalů

- dechová fyzioterapie (1 návštěva)

Obsahuje: 

KOMPLEXNÍ POSTCOVIDOVÝ PROGRAM
4.900 Kč

Prodělali jste onemocnění Covid-19 a chcete mít jistotu, že je vaše dýchací ústrojí bez následků, které by mohly dlouhodobě ohrozit váš zdravotní stav? Základní vyšetření pomůže odhalit případné hlavní  poruchy a následky této nemoci. 

péče o pacienty po prodělaném onemocnění Covid-19

Obsahuje: 

- komplexní pneumologické vyšetření

- sonografie hrudníku

- spirometrie

ZÁKLADNÍ POSTCOVIDOVÉ VYŠETŘENÍ
Jiri_Votruba.png

MUDr. Jiří Votruba Ph.D. je plicní specialista a internista. Věnuje se zejména léčbě nemocí dýchacího ústrojí, diagnostice a léčbě kašle a odvykání kouření. Specialista na endoskopické plicní výkony diagnostické i terapeutické, např. endoskopická volumredukce, bronchiální termoplastika, pleuroskopie, stentovací techniky, coiling. Během 20leté praxe pracoval v mnoha předních českých nemocnicích a klinikách. V současné době působí jako primář 1. kliniky tuberkulózy a respiračních nemocí VFN a 1. LF UK v Praze, která byla založena již v roce 1932 a je nejstarším zařízením svého druhu u nás. Je členem českých i mezinárodních odborných společností, např. European Respiratory Society či České asociace alergologů a angažuje se v občanském sdružení Oxyprotect, které pomáhá v boji proti plicnímu karcinomu. Každoročně se také aktivně účastní mezinárodních akcí a vědeckých sympozií.

Kdo vyšetření provádí? 

bottom of page