Včasná diagnostika je klíčová v boji proti rakovině kůže
Základem pevného zdraví do vysokého věku je zdravý životní styl a systematická prevence.

V předchozích dvou letech šíření koronaviru a protiepidemická opatření ovlivnila rozhodnutí i možnosti řady lidí vyhledat včas pomoc lékařů kvůli jiným zdravotním potížím. Nejen onkologové teď upozorňují na přibývání pacientů s nově zjištěnými novotvary, ale i těch, u nichž je nemoc odhalena pozdě.


Kůže je největším orgánem lidského těla a funguje jako prvotní ochrana před veškerými škodlivými vlivy. Vzniká na ní velké množství nádorů, mnohé z nich jsou však nezhoubné. Některé ovšem mohou být škodlivé v místě svého vzniku a jiné dokonce prorůstají hlouběji a vytvářejí zhoubné metastázy. Včasná diagnostika je tak zcela klíčová.


Cílená preventivní vyšetření pomáhají efektivně sledovat rizikovou část populace s tendencí o diagnostiku melanomu právě v těchto prognosticky příznivějších stadiích. Nezanedbatelnou úlohu v prevenci melanomu sehrává i edukace populace a dostupnost základního dermato - onkologického vyšetření.


Neváhejte a objednejte se k nám na preventivní dermatologické vyšetření.


Každý pacient u nás při vstupním vyšetření podstoupí podrobné klinické a dermatoskopické vyšetření kožních znamének. Na diagnostiku používáme dermatoskop Heine Delta 30 s nejmodernější technologií osvětlení pro snadnější včasnou detekci dysplastických névů, melanomů i nemelanomových nádorů kůže.

Na základě vyšetření Vám doporučíme četnost kontrol a vhodnou fotoprotekci (sluneční ochranu).


Jsme tu, abychom Vám pomohli.


S pozdravem a přáním hezkých dnů,

Team Elite Medical


15 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše