Zdraví, začínáme si uvědomovat jeho hodnotu?

Aktualizováno: 15. 2. 2021
Zdraví, dnes denně skloňované a také něco, co nabývá na své skutečné hodnotě a vážnosti. Zdraví nám poskytuje pocit svobody, komfortu a pohybu. Díky pevnému zdraví nejsme ničím limitovaní, můžeme každý den fungovat bez omezení, plnit si své sny, a žít naplno.  Dodržovat zdravý životní styl, pestrou stravu bohatou na vlákninu, vitamíny, minerály a dostatečný spánek pro udržení zdraví nestačí.

Vzpomenete si, kdy jste byli naposledy na preventivní prohlídce u svého lékaře nebo na odběrech krve? Jedním z nejlepších měřítek stavu našeho zdraví jsou právě komplexní odběry krve, na které bychom měli alespoň 1 až 2 ročně zajít.

Samozřejmostí jsou také pravidelné návštěvy specializovaných lékařů jako je zubař, gynekolog, kožní či oční lékař. Nicméně dle statistik mnoho z nás na prevenci zapomíná a lékaře navštěvujeme až když máme problém nebo jakékoliv trápení se zdravím. A jaký je další postup po zjištění zdravotní komplikace? Lékař pacientovi předepíše medikaci, která tyto problémy potlačí, nám se uleví a jdeme dál. Tím se dostáváme do začarovaného kruhu, jelikož nikdy tímto způsobem nezaléčíme příčinu problému, pouze potlačíme symptomy a na nějaký čas si s myšlenkou vyléčení jen ulevíme a zdravotní problém se s vyšším stresovým obdobím nebo vyčerpaným organismem vrátí.

Prevence nás chrání nejen před onemocněním, ale také díky prevenci podchytíme možné zdravotní problémy v začátku a tím se můžeme zaměřit na léčbu příčiny. V EliteMedical se zaměřujeme na preventivní medicínu, hloubkovou diagnostiku zdravotního stavu, efektivní péči o zdraví a zpomalení stárnutí organismu. V rámci preventivní diagnostiky provádíme komplexní testování, zaměřujeme se nejen na biochemické hodnoty, ale také na zánětlivé a nádorové markery. Na základě komplexního vyšetření zdravotního stavu sestavují naši lékaři každému klientovi individuální plán, během kterého sledují vývoj hodnot a postupně odstraňují skutečné příčiny zdravotních problémů. V žádném případě se nesnaží pouze o potlačení symptomů. 

V EliteMedical klademe velký důraz na prevenci, protože včasné odhalení onemocnění zvyšuje úspěšnost léčby v některých případech až o 100%. 


36 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše