Screening.jpg

Postcovidová léčba

péče o pacienty po prodělaném onemocnění Covid-19

Proč se nechat po onemocnění Covid-19 vyšetřit? 

Kontrolní studie pacientů, kteří prodělali Covid-19, přesvědčivě ukazují, že toto onemocnění je často charakterizováno vážnými dlouhodobými následky, které se mohou projevit během několika týdnů až měsíců po ukončení akutní fáze onemocnění.

Mezi příznaky patří nejen ztráta čichu, ale také neustálá únava, závratě a ztráta paměti, dušnost, bolesti na hrudi, bolesti kloubů, aktivace autoimunitních procesů, zhoršené trávení a dokonce i vypadávání vlasů. Tento stav,  který se často ne zcela správně označuje „chronický Covid“, se podle některých výzkumů vyskytuje až u 50% pacientů, a to i u těch, kteří onemocnění prodělali v klinicky mírné formě.

Na naší klinice si uvědomujeme, jak důležitý je pocit plného zdraví a výkonnosti pro naplnění životních i pracovních cílů. Sestavili jsme proto komplexní diagnostický, nutriční a rehabilitační program pro pacienty, kteří onemocnění SARS-COV-2 prodělali, a z jakéhokoliv důvodu se i po více než 2 týdnech od ústupu projevů aktivní nemoci necítí dobře.

Pro  koho je program určen a co zahrnuje?

Program postcovidové léčby je určen všem osobám, které v minulosti prodělali onemocnění Covid-19 a pociťují přetrvávající příznaky jako je ztráta čichu, únava, dušnost, bolesti na hrudi, bolesti kloubů či další specifické projevy tohoto onemocnění. Vyšetření pomůže odhalit případné další následky nemoci a zároveň umožní nastavit vhodnou léčbu vedoucí k odstranění přetrvávajících zdravotních potíží, které mohou v některých případech vést k dlouhodobému poškození zdraví.

Program se skládá z několika částí:

1. vyšetření plicním lékařem/internistou – specialistou na COVID 19 onemocnění s provedením hloubkové anamnézy, fyzikálního vyšetření a případně dalších specializovaných vyšetření neurologem, kardiologem, či nutričním specialistou.

2. Provedení dalších potřebných testů v závislosti na diagnostikované oblasti chorob - například spirometrie, bodytest, DLCO, CT hrudníku, sonografie, ECHO atd.

3. stanovení léčebného a terapeutického plánu, který zahrnuje speciální výživový program, infuzní terapii speciálními živinami, vitamíny a  antioxidanty, cílenou fyzioterapii špičkovým terapeutem k dosažení úlevy i zlepšení orgánových funkcí.

4. Vlastní léčba, která má trvání v délce 5-20 dní dle charakteru a tíže klientových obtíží.

Nabídka léčebného plánu

19.600 Kč
POSTCOVIDOVÁ LÉČBA
péče o pacienty po prodělaném onemocnění Covid-19

Pociťujete přetrvávající příznaky onemocnění nebo se chcete ujistit, zda je Váš zdravotní stav po prodělání nemoci Covid-19 opravdu v pořádku? Program postcovidové léčby je zaměřen na kontrolu zdravotního stavu po prodělaném onemocnění Covid-19 a odstranění přetrvávajících příznaků.

4.900 Kč
VSTUPNÍ VYŠETŘENÍ

Pociťujete přetrvávající příznaky onemocnění nebo se chcete ujistit, zda je Váš zdravotní stav po prodělání nemoci Covid-19 opravdu v pořádku? Vstupním vyšetřením zajistíte kontrolu svého  zdravotního stavu po prodělaném onemocnění Covid-19.

péče o pacienty po prodělaném onemocnění Covid-19
Jiri_Votruba.png

MUDr. Jiří Votruba Ph.D. je plicní specialista a internista. Věnuje se zejména léčbě nemocí dýchacího ústrojí, diagnostice a léčbě kašle a odvykání kouření. Specialista na endoskopické plicní výkony diagnostické i terapeutické, např. endoskopická volumredukce, bronchiální termoplastika, pleuroskopie, stentovací techniky, coiling. Během 20leté praxe pracoval v mnoha předních českých nemocnicích a klinikách. V současné době působí jako primář 1. kliniky tuberkulózy a respiračních nemocí VFN a 1. LF UK v Praze, která byla založena již v roce 1932 a je nejstarším zařízením svého druhu u nás. Je členem českých i mezinárodních odborných společností, např. European Respiratory Society či České asociace alergologů a angažuje se v občanském sdružení Oxyprotect, které pomáhá v boji proti plicnímu karcinomu. Každoročně se také aktivně účastní mezinárodních akcí a vědeckých sympozií.

Kdo vyšetření provádí? 

Sesterské společnosti

eDe_rgb_color_full_neg_2_pn (1).webp
logoEV_web.png
EliteGourmet.png
logo-elitemedical-retina-300x139.png

EliteMedical s.r.o.
Slovanský dům, Na Příkopě 859/22
110 00 Praha 1

  • Facebook
  • Instagram

© 2020 EliteMedical s.r.o.

Přihlaste se k odběru newsletteru

Buďte s námi v kontaktu a získejte informace o tom, jak žít spokojenější a zdravější život.